Ankara Miras Avukatı Mı Arıyorsunuz?

Lojistik Hukuku

Lojistik Hukuku & Avukatı

Avukat Yunus Soysal’ın hizmetlerinde öne çıkan lojistik hukuku konusundaki derin bilgisi ve deneyimi, lojistik sektöründeki müvekkilleri için hukuki çözümler sunmak için kullanılmaktadır.

Ankara ve ilçelerinde avukatlık görevini icra eden Yunus Soysal, sizlerin her anında hukuksal olarak yardımcı olmaktadır.

Özellikle hukuki olarak bir çok alanda çeşitli çalışmalara katılmış ve başarıyla tamamlamıştır.

Lojistik Hukuku| Avukat Yunus SOYSAL | Ankara Lojistik Avukatı

Lojistik Hukuku, diğer adı ile taşıma hukuku taşıma hizmetinin kaynaktan tüketiciye kadar ulaşım aşamasında ortaya çıkabilecek uyuşmazlıkların çözümü için geliştirilen hukuki normlar bütünüdür.

Lojistik Hukuku incelenirken temelde CMR sözleşmesinin bilinmesi gerekmektedir. Uluslararası boyutta geçerliliği bulunan bu sözleşmeler karayolu taşımacılığında tarafların uyması gereken kuralları ifade etmektedir. CMR belgesi olmaksızın taşıma işlemi gerçekleştirilmesi mümkün değildir.

Lojistik hukuku ve Cmr Hukuku bünyesinde, taşıma senedinin geçerliliği ve uygulanmasından doğan uyuşmazlıklar ortaya çıkabimektedir. Bu tür bir uyuşmazlığın meydana gelmesi halinde alanında uzman bir lojistik avukatı ile çalışarak uyuşmazlığın yargıya taşınması gerekir.

Lojistik dava dosyaları içerik itibari ile dikkat edilmesi gereken bir çok hususu içeren, teknik ve hukuki bilginin gerektiği davalardır. Bu sebeple Lojistik Hukuku davasının alanında yetkinliği bulunan bir Lojistik Avukatı vasıtasıyla takip edilmesi gerekmektedir.

Ankara Lojistik Avukatı Yunus Soysal, hukuka aykırı fiil ile gerçekleşen Lojistik uyuşmazlıkların yargı mercileri önünde çözülmesine ilişkin hukuki danışmanlık ve avukatlık desteği sağlamaktadır. Ankara Lojistik Avukatı Yunus Soysal alanına giren davalarda her tür hukuki süreç takibini yerine getirmektedir. Hukuki süreçlerin Ankara Lojistik Avukatı ile yürütülmesi ortaya çıkabilecek hak kayıplarının yaşanmamasında büyük önem arz etmektedir.

Neden Ankara Lojistik Avukatı Yunus Soysal ?

Avukat Yunus Soysal, Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve özel nitelikli kanunlar çerçevesinde Lojistik Hukuku uyuşmazlıklarının çözümünde tarafların sahip olduğu haklar kapsamında vekillik görevini yerine getirerek faaliyetlerine devam etmektedir.

Avukat Yunus Soysal tarafından Lojistik Hukuku Alanında Verilen Dava Hizmetlerden Bazıları Şunlardır:

  • Yolcu Taşımalarında Sigorta Hukukunun Uygulanması
  • CMR, FCR, TTK Taşıma Mevzuatından Doğan Uyuşmazlıklar
  • Taşıma(CMR) Sözleşmelerinden Doğan Davalar
  • Lojistik Hizmetlerinin Sağlanmasından Doğan Davalar
  • ADR Ve AETR Konvansiyonu
  • İdari Para Cezası ve Diğer İdari Yaptırımların Uygulanmasından Doğan Davalar
Av. Yunus SOYSAL

Avukata Mı İhtiyacınız Var?

Ankara’da uzun yıllardır görev yapan Av. Yunus Soysal sizlere hukuksal süreçlerde danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Telefon

0 (506) 843 20 09

E-posta

info@yunussoysal.av.tr

Mesaj Gönder
1
Scan the code
Merhaba.
Avukata mesaj göndermek için tıkla.