Ankara Miras Avukatı Mı Arıyorsunuz?

Tüketici Hukuku

Tüketici Hukuku & Avukatı

Avukat Yunus Soysal’ın hizmetlerinde öne çıkan tüketici hukuku konusundaki uzmanlığıyla, tüketicilerin haklarını korumak ve haksız ticari uygulamalara karşı adaleti sağlamak için size özel hukuki destek sunmaktadır.

Ankara ve ilçelerinde avukatlık görevini icra eden Yunus Soysal, sizlerin her anında hukuksal olarak yardımcı olmaktadır.

Özellikle hukuki olarak bir çok alanda çeşitli çalışmalara katılmış ve başarıyla tamamlamıştır.

Tüketici Hukuku | Avukat Yunus SOYSAL | Ankara Tüketici Avukatı

Tüketici Hukuku, üretici, aracı yahut satıcı firma tarafından sağlanan/satılan malların yada sağlanan hizmetin kusurlu ve ayıplı olması durumunda tüketiciyi korumayı amaçlaya bir hukuk dalıdır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile alışveriş alışkanlıklarımız hızlı bir şekilde değişime uğramış ve alışveriş sayısı ve hızı oldukça artmıştır.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu ile tüketicinin sağlığı, ekonomik menfaatleri koruma altına alınmış ve tüketicinin bilinçlenmesi, tüketiciyi aydınlatıcı ortamın sağlanması gerekleri ortaya konulmuştur. Ticari faaliyet yürütmeyen ve tüketim ihtiyacı mesleki olmayan amaçlara dayanan tüketiciler bir hizmet yahut mal satın aldığında, ayıp ve kusur durumunun ortaya çıkması tüketici uyuşmazlığına vücut verecektir.

Tüketici dava dosyaları içerik itibari ile dikkat edilmesi gereken bir çok hususu içeren, teknik ve hukuki bilginin gerektiği davalardır. Bu sebeple Tüketici davasının alanında yetkinliği bulunan bir Tüketici Avukatı vasıtasıyla takip edilmesi gerekmektedir.

Ankara Tüketici Avukatı Yunus Soysal, hukuka aykırı fiil ile gerçekleşen Tüketici uyuşmazlıkların yargı mercileri önünde çözülmesine ilişkin hukuki danışmanlık ve avukatlık desteği sağlamaktadır. Ankara Tüketici Avukatı Yunus Soysal alanına giren davalarda her tür hukuki süreç takibini yerine getirmektedir. Hukuki süreçlerin Ankara Tüketici Avukatı ile yürütülmesi ortaya çıkabilecek hak kayıplarının önüne geçilmesinde büyük önem arz etmektedir.

Neden Ankara Tüketici Avukatı Yunus Soysal ?

Avukat Yunus Soysal, Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve özel nitelikli kanunlar çerçevesinde Tüketici Hukuku uyuşmazlıklarının çözümünde tarafların sahip olduğu haklar kapsamında vekillik görevini yerine getirerek faaliyetlerine devam etmektedir.

Avukat Yunus Soysal tarafından Tüketici Hukuku Alanında Verilen Dava Hizmetlerden Bazıları Şunlardır:

  • Tüketici Hakem Heyeti Başvurusu
  • Tüketici Mahkemesinde Gerekli Davaların Açılması
  • Mesafeli Sözleşmelerden Kaynaklanan Davalar
  • Konu Finansman Sözleşmelerinden Kaynaklanan Davalar
  • Paket Tur Sözleşmelerinden Kaynaklanan Davalar
  • Ayıplı Mal Yahut Ayıplı Hizmetten Doğan İhtilafların Çözülmesi
  • Taksitle Satış Sözleşmelerinden Doğan Davalar
  • Cayma Ve Bedel İadesi Davaları
Av. Yunus SOYSAL

Avukata Mı İhtiyacınız Var?

Ankara’da uzun yıllardır görev yapan Av. Yunus Soysal sizlere hukuksal süreçlerde danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Telefon

0 (506) 843 20 09

E-posta

info@yunussoysal.av.tr

Mesaj Gönder
1
Scan the code
Merhaba.
Avukata mesaj göndermek için tıkla.